Kirpik Lifting

Etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların gündeminde kirpik lifting var. Kirpiklerin çok daha güzel görünmesini sağlayan bu yöntem herkese uygulanabilir olmasıyla da dikkat çekiyor. Kalıcı makyaj uygulamalarından biri olarak değerlendirilen kirpik lifting popülerliğini gün geçtikçe artırıyor.

Kirpik Lifting Ne Demek?

Kirpiklerin kaldırılması ve kıvrılması işlemi genel olarak kirpik lifting ne demek sorusunun yanıtı oluyor. Bu işlem özel bir kimyasal solüsyon kullanılarak gerçekleştiriliyor ve kirpiklere estetik açıdan çok daha güzel bir görünüm kazandırılıyor. Kalıcılık süresinin de gayet makul olduğu düşünüldüğünde kadınların en çok tercih ettikleri işlemlerden biri olmasına şaşırmamak lazım. Kirpiklere rimel ile verilmeye çalışılan daha kalkık ve daha kıvrık şekil bu yöntem sayesinde kolaylıkla kazandırılabiliyor.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik liftingin kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebiliyor. Ancak genel olarak 2 ila 3 ay kalıcılık sunduğunu belirtebiliriz. Uygulama yapıldıktan sonra 12 saat boyunca makyaj yapmamak gerekiyor. Aksi halde uygulamada kullanılan solüsyonun yapısı bozulabildiği için kirpiklere kazandırılan kalkık ve kıvrık şekilde bozulabiliyor. Ancak uygulamadan sonra yüzün yıkanmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Kirpik Lifting Nasıl Geçer?

Uygulamanın tamamlanmasının ardından kirpik liftingin geçmesi için herhangi bir işlem yapmaya gerek olmuyor. Kullanım süresi sona erdiğinde zaten kendiliğinden geçiyor. Kirpik lifting nasıl geçer şeklinde bir endişe duyulmasına gerek yok. Bunun için ekstra bir uygulama yapılmasına ya da herhangi bir malzeme kullanılmasına gerek yok.

Kirpik Lifting Nerede Yaptırılır?

Bu uygulamadan faydalanmak istiyorsanız rotanızı kuaför salonlarına ya da güzellik merkezlerine çevirmeniz gerekir. Ancak güzel bir sonuç almak istiyorsanız profesyonel bir şekilde kirpik lifting uygulamasını yapabilecek, deneyimli bir ekibi tercih etmeniz gerektiğini unutmayın. Amatör teknikler ile yapılan uygulamada maalesef kirpiklere olması gereken şekil kazandırılamayabiliyor. Bu durumda kirpiklerde bir şekilde bozukluğu meydana geliyor ve bu bozukluk da uygulamanın etkisi geçene dek yani 2 ila 3 ay boyunca kalıyor. Dolayısıyla böyle bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız mutlaka kirpik lifting uygulamasını profesyonel bir şekilde yapan merkezleri tercih etmelisiniz.

Kirpik Lifting Kaç Ay Gider

Bu işlemin ardından 2 ila 3 ay boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Ancak bu sürenin sonunda kirpikler yavaş yavaş doğal şeklini almaya başlıyor. Ancak tekrarlanabilen bir işlem olduğunu da belirtmek lazım. Hatta beklemenize ya da kirpiklerinizi dinlendirmenize hiç gerek yok. Uygulama sonunda kirpiklerinizin doğal şeklini almaya başladığını fark ettiğinizde yeniden işlemin tekrarlanması için randevu alabilirsiniz. Defalarca tekrarlanmasında da herhangi bir sakınca olmadığını belirtelim.

Kirpik Lifting Nasıl Bozulur?

Kirpik lifting uygulamasının ardından 12 saat sonra makyaj yapılabilir. Kirpik lifting kullanım süresi boyunda kolay bozulan bir işlem değildir. Dolayısıyla bozulacağı yönünde bir endişeye kapılmadan, kirpiklerinizi eskiden olduğu gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu arada uygulamayı kontakt lens kullananlar da yaptırabilir. Ancak uygulama öncesinde lenslerinizi çıkarmanız gerektiğini hatırlatalım.

Kirpik Lifting Nasıl Kullanılır?

İşlemin ardından dikkat etmeniz gereken sadece kirpiklerinize bir süre dokunmamaya çalışmaktır. 12 saat boyunca makyaj da yapmamanız gerekiyor. Sonrasında istediğiniz gibi makyaj yapabilir, maskara sürebilir ve kirpiklerinize de dokunabilirsiniz. Ancak olabildiğince kullanım süresini uzun tutmak adına çok fazla ovmamaya ve baskı uygulamamaya dikkat etmelisiniz.

Kirpik Lifting Kimler Yaptırabilir?

İsteyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Aynı zamanda düz kirpiklere sahip olanlara kesinlikle önerilen bir güzellik uygulaması olduğunu belirtelim. Çünkü düz kirpiklere maskara gibi malzemeler ile kıvrık bir görünüm kazandırmak son derece güç oluyor. Oysa kirpik lifting ile bu görünüm kolayca kazandırılıyor ve daha etkileyici bakışlara sahip olmak da mümkün hale geliyor. Bununla birlikte yaptığınız göz makyajının da daha güzel görüneceği bilgisini verelim. Göz makyajında kirpiklerin görünümü büyük önem taşıyor. Bu nedenle makyajın güzelliği de bu sayede ikiye katlanmış oluyor.

Kirpik Lifting Ne Kadar Sürüyor?

Profesyonel bir merkezde yaptırmanız durumunda bu işlem yaklaşık 45 ila 60 dakika arasında tamamlanıyor. Ancak kirpiklerinizin ne kadar yoğun olduğuna bağlı olarak bu süre uzayabilir. Çünkü bu uygulama kirpiklere tek tek mikro çubuklarla solüsyonun sürülmesi şeklinde uygulanıyor. Dolayısıyla mutlaka bu süre içerisinde tamamlanmasını beklemeyin. Şayet kirpik sayınız fazla ise işlem biraz daha uzayabilir.

Menü
WhatsApp chat